Kontakt

Počítadlo přístupů

TOPlist

ODVĚTRANÁ PODLAHA NEJLEVNĚJŠÍ, tvarovka, iglu, kopule 20 zboží

ODVĚTRANÁ PODLAHA NEJLEVNĚJŠÍ, tvarovka, iglu, kopule
Odvětrané podlahy se vytvoří rozložením tvarovek, jinak také kopulí, iglú či ztraceného bednění ( výrobci používají různá označení) na podloží, které je v rovině a zhutněno. Tvarovky do sebe zapadají díky zámkům a vytvoří se tak dutina. Tou pak cirkuluje vzduch a vlhkost, případně i radou je neustále odvětráván mimo dům.

Na tvarovky ( iglú, kopule apod.) se rozloží armovací sítě – kari sítě a tvarovky se přelijí betonovým potěrem tak, aby nad vrchem tvarovky byla dostatečná vrstva betonu, která u běžné domácnosti činí 4-5 cm. Díky tvaru tvarovky se vytvoří velmi nosné klenby, takže opravdu i při tak malé vrstvě betonu je zajištěna vysoká nosnost této odvětrané podlahy.

Iglú ( tvarovka, kopule, ztracené bednění) slouží k odvětrání, odvlhčení a odlehčení podlahových konstrukcí. Pomocí těchto prvků vestavěných do podlahy lze účinně odvádět radon i napomáhat odvodu vlhkosti u novostaveb, starších domů i historických objektů. Tvarovka ( kopule, iglú) výrazně snižuje náklady na navážku a její zhutnění při zakládání staveb při současném zvýšení tuhosti základové desky a snížení tlaku stavby na podloží. Tvarovky ( kopule, iglú) umožňují výrazně snížit náklady na zastropení retenčních nádrží a zásobníků vody a optimálně využít prostorové dispozice. Také vestavěním prvků Bio do podlahy kompostáren umožňuje do biomasy přivádět čerstvý vzduch, který je nutnou podmínkou jejích tlení.

Prvky ztraceného bednění ( tvarovky, kopule, iglú) využívají principu vylehčení nosné desky kupolovitými výdutěmi spodní strany. Tímto způsobem lze zachovat tuhost nosné desky při výrazném snížení její hmotnosti a tedy i současném snížení spotřeby betonu, výplňového materiálu ( štěrk apod.) a nákladů s jeho dopravou a hutněním. Základové stěny i desku lze odlít najednou a vyloučit tak možnost trhlin. Kopule ( tvarovky, iglú) pro odvětrané podlahy jsou po obvodu opatřeny zámkem, které zajišťují snadné sestavování do polí a zároveň zabraňují zatékání betonu.
Prostor pod kopulemi ( tvarovkami, iglú) lze využít nejen na odvětrávání vlhkosti a škodlivých plynů ( radon), ale i na položení rozvodů instalace. Je třeba si však uvědomit, že pod podlahou může v zimě proudit vzduch o mínusových teplotách, takže pokud byste pod podlahami měli rozvod vody a odpadů, je třeba jej dát do země, aby nedošlo k zamrznutí.
---CENU DOPRAVY VÁM SPOČÍTÁME INDIVIDUÁLNĚ !!! ---
Košík  

(prázdný)

Přihlášení

Akční nabídka

Všechny slevy

KONZULTACE ZDARMA

Pro všechny naše zákazníky poskytujeme v prodejním skladu ve Vysokém Chlumci ( po předchozí domluvě) konzultace zdarma, kdy Vám poradíme, jaké materiály zvolit v případě rekonstrukce Vašeho domu, jak postupovat, aby sanace byla účinná a poskytujeme i konzultace v místě Vašeho bydliště pouze za úhradu nákladů na dopravu. Ty v případě realizace odečítáme od ceny prací. 

 

 

 

 

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky