Kontakt

Počítadlo přístupů

TOPlist

Weber.nivelit extra 25 kg

Weber.nivelit extra 25 kg

Rychlá samonivelační hmota 2-15 mm, 25 MPa.

Více detailů


337Kč s DPH
279Kč bez DPH

Dostupnost: ihned


DEFINICE VÝROBKU

Jednosložková šedá samonivelační podlahová hmota na bázi cementu a modifikujících přísad pro vnitřní použití.

POUŽITÍ

Samonivelační cementovou podlahovou hmotu weber.nivelit extra je možno použít pro vyrovnání podkladů zhotovených z nových cementových potěrů, s příslušným přednátěrem i pro starší soudržné přebroušené podklady, pro vyrovnání teracca a ploch s aplikovanou soudržnou dlažbou. Není vhodná pro vyrovnání dřeva, dřevotřískových desek a OSB desek. Hmota se nejčastěji používá v bytové a administrativní. Vytváří podklad pro většinu dostupných druhů podlahových krytin. (PVC, lina, koberce, plovoucí podlahy a dřevěné nelepené podlahy). Pouze pro vnitřní prostory. Není určena jako konečná povrchová úprava.

APLIKACE

Hmota se připraví postupným vmícháním 1 pytle (25 kg) do 5,5 – 6 litrů čisté, studené vody pomocí míchadla (nástavec ruční vrtačky). Větší objem vody než 6 litrů na pytel negativně ovlivňuje vlastnosti aplikované samonivelační hmoty (možnost vzniku trhlin, šlemů apod.) Doba míchání je 2 minuty. Necháme cca. 5 minut odležet poté ještě jednou krátce promícháme.

Doba zpracovatelnosti je do 20 minut.

Namíchanou hmotu rovnoměrně naléváme na připravený podklad z míchacích nádob. Nalitou hmotu upravíme nerezovou podlahářskou šavlí nebo raklí tak, aby byla celistvě rozprostřena na podkladu v příslušné tloušťce. V případě potřeby hmotu bezprostředně po srovnání odvzdušníme trnovým válečkem.

VŠEOBECNÉ POŽADAVKY PRO PODKLAD

Suchý, pevný, nosný, zbavený všech volně oddělitelných částic ( jako např. prach, oleje, mastnoty apod.) Všechny balastní látky, které mohou snížit přídržnost samonivelační hmoty k podkladu je nutné obrousit, odfrézovat či odtryskat. Podklad musí vykazovat mechanické vlastnosti dle ČSN 74 4505 nebo dle projektové dokumentace. Podklad je nutné penetrovat penetračním nátěrem dle savosti. Pokud se v podkladu vyskytují výtluky nebo velké nerovnosti, je třeba podklad před aplikací samonivelační hmoty vyrovnat např. weber.bat opravnou hmotou min. 2 hodiny před použitím weber.nivelit extra.

PODMÍNKY PRO ZPRACOVÁNÍ

Teplota podkladu a vzduchu i materiálu samotného nesmí klesnout pod +5°C. Práce spojené s aplikací (například míchání) se nesmí provádět pod +5°C , při zpracování je třeba se vyhnout přímým negativním účinkům tepla, přímého slunečního záření, vlhka a průvanu. Při teplotách vzduchu a podkladu pod +5°C a nad 25°C a při očekávaných mrazech nepoužívat.

NÁŘADÍ

Spirálové míchadlo s nádobou, nerezová podlahářské šavle nebo rakle, případně odvzdušňovací váleček.

  • pevnost v tlaku 25 MPa
  •  tloušťky vrstev 2– 15 mm
  • rychletuhnoucí - pochůznost po 6 hodinách
  • vhodná pro podlahové vytápění
  • pro ruční zpracování
  • nízké pnutí při vyzrávání
  • zatížení kolečkovou židlí od 3 mm tl. vrstvy

SLOŽENÍ/TECHNICKÁ DATA

Barva ... Šedá
Minimální tloušťka vrstvy .... 2 mm
Maximální tloušťka vrstvy .... 15 mm
Použití pro interiér .... ANO
Použití pro exteriér .... NE
Spotřeba vody na 25 kg pytel .... 5,5–6 litrů
Pevnost v tlaku .... 25 MPa
Pevnost v tahu za ohybu .... 6 MPa
Pochůznost ..... do 6 hodin
Vlákna .... NE
Zpracovatelnost při 20 °C a 65 % relativní vlhkosti vzduchu .... do 20 minut

DOPORUČENÁ DOBA POKLÁDKY KRYTIN

Dlažba: min. po 12 hod. po pochůznosti
PVC: min. po 72 hod. po pochůznosti
Koberec: min. po 48 hod. po pochůznosti
Plovoucí podlahy: min. po 24 hod. po pochůznosti
Minimální tloušťka pro zatížení kolečkovou židlí je 3 mm.

SPOTŘEBA

1,7 kg/1 m2/1 mm

Balení: 25 kg, paleta má 42 balení

Cena dopravy záleží na odebraném množství. Kontaktujte nás, rádi Vám cenu spočítáme. Také je možné zboží po uhrazení předem vyzvednout v distribučních centrech Weber (Liberec, Plzeň, České Budějovice, Kozojedy, Praha 10, Hradec Králové, Moravany u Brna, Prostějov,Babice, Ostrava) nebo v jakékoli prodejně Dektrade.

Při platbě předem a požadavku na dopravu vozí zboží přímo Weber a cena za dopravu je příznivější, než když je zboží zasíláno PPL na dobírku.
Při odběru zboží nad 36.000,- Kč je doprava zdarma.

Přijímáme objednávky pouze s platbou předem.

 Košík  

(prázdný)

Přihlášení

Akční nabídka

Všechny slevy

KONZULTACE ZDARMA

Pro všechny naše zákazníky poskytujeme v prodejním skladu ve Vysokém Chlumci ( po předchozí domluvě) konzultace zdarma, kdy Vám poradíme, jaké materiály zvolit v případě rekonstrukce Vašeho domu, jak postupovat, aby sanace byla účinná a poskytujeme i konzultace v místě Vašeho bydliště pouze za úhradu nákladů na dopravu. Ty v případě realizace odečítáme od ceny prací. 

 

 

 

 

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky